Onno de Dreu ontvangt Frans Naerebout-penning


“Je staat niet graag in de spotlight, maar dat is vandaag niet helemaal gelukt.” lacht burgemeester Margo Mulder bij het uitreiken van de Frans Naerebout-penning aan onze secretaris Onno de Dreu. Na meer dan veertig jaar vrijwilligerswerk voor onze stichting is Onno woensdag 17 mei gemeentelijk onderscheiden met deze bijzondere penning. “Ik ben hier naartoe gelokt onder het mom van ‘we gaan iets leuks doen’, maar ik mocht niet weten wat. Toen ik binnenkwam zat iedereen al klaar en was de burgemeester er ook nog. Toen kreeg ik de penning uitgereikt.” zegt een verbijsterde Onno. 

“Sinds ’82 ben jij al als vrijwilliger actief bij Stichting Hulp Gehandicapten. Dat is wel heel bijzonder! Normaal zeg ik er ook altijd bij wat iemand dan precies doet en dat is in jouw geval… 1, 2 , 3, ruim 4 kantjes!” spreekt de burgemeester. Na een mooie toespraak over het belang van de stichting en met name de rol die Onno hier al zo lang in speelt, werd de penning uitgereikt. “Onder mensen met een beperking heerst enorm veel eenzaamheid, sociaal isolement, onzerkerheid, soms het gevoel er niet bij te horen. En dat is precies waar de stichting heel veel in betekent.” licht Mulder toe. 

De Frans Naerebout-penning


Onder toeziend oog van familie, vrienden en natuurlijk ambassadeur Alwin en zijn vrouw werd Onno onderscheiden voor zijn werk. Als gezicht en aanspreekpunt van de stichting zogt hij ervoor dat mensen met een beperking zich betrokken voelen tot de maatschappij. De gemeente Goes vindt dat zijn jarenlange, belangeloze inzet voldoende aanleiding vormt tot een onderscheiding. “Het leuke is dat het echt een Goese penning is. We reiken hem uit een mensen die voor de Goese samenleving heel veel betekenen. En die reiken we niet zo vaak uit, dus het is ook nog eens hele bijzondere penning.” zegt de burgemeester.

Lees ook: Koninklijke onderscheiding voor Onno de Dreu

Bijzondere verrassing


Als verrassing is er al maandenlang samengespannen door enkele donateurs, ambassadeur Alwin, de vrouw van Onno en de gemeente om hem deze mooie blijk van waardering te kunnen overhandigen. “Onno verdient die Frans Naerebout-penning omdat hij tomeloze energie heeft, ontzettend veel doorzettingsvermogen. Hij doet het met heel veel passie en met liefde. En de penning is wat dat betreft een hele mooie bekroning om dat goed te laten zien.” zegt Alwin. “Ja, het was hartstikke leuk! We hadden het geheim gehouden.” vertelt Wilma de Dreu, vrouw van Onno. “Hij schrok een beetje van alle mensen die er zaten, zeker toen ook de burgemeester nog om het hoekje kwam. Het was een hele, hele leuke ochtend.”

Meld u gratis
aan voor onze nieuwsbrief!

U ontvangt geen spam! Lees ons privacybeleid voor meer info.

Meld u aan voor
de gratis nieuwsbrief

U ontvangt de laatste nieuwtjes en updates over onze evenementen.

We spammen niet. Bekijk ons Privacybeleid voor meer informatie.

0
    0
    Uw winkelwagen
    Uw winkelwagen is leegGa terug naar winkel